„Super Sessions” – legendy bluesa, jazzu i rocka

Sądecka Jesień Kulturalna 2024

  • Voucher:
    Kup Voucher na dowolne wydarzenie
    KUP VOUCHER bilety
Opis:

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Super Grupy, w składzie której wystąpią wielkie indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka: Leszek Winder, Andrzej Ryszka, Krzysztof Ścierański, Jan Gałach i inni…

Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor. Jedyny muzyk Krzak pozostający nieprzerwanie w składzie zespołu od jego założenia w 1975 roku. Kompozytor i współkompozytor praktycznie wszystkich utworów wykonywanych przez ten zespół. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od wielu lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock (Guirar Top, Blues Top)

Andrzej Ryszka – legendarny perkusista Krzak. Współpracował między innymi z zespołami Young Power, Józef Skrzek Formation, Svora, Woo Boo Doo, Tie Break i Voo Voo oraz muzykami: Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańką, Ryszardem Riedlem, Tadeuszem Nalepą, Martyną Jakubowicz i wieloma innymi. Od wielu lat mieszka w Kanadzie gdzie koncertuje i współpracuje z muzykami amerykańskimi. Ma na swym koncie szereg wydanych na całym świecie płyt. Od lat jest uznawany za jednego z najlepszych polskich perkusistów.

Krzysztof Ścierański – od lat najlepszy jazzowy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewą Bem, Markiem Grechutą, Johnem Porterem, Zbigniewem Namysłowskim, Krzesimirem Dębskim, Laboratorium, String Connection, Air Condintion, Republiką, Wilkami, grupą Krzak i dziesiątkami innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.

Jan Gałach – skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie.

 

 

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu