Sławek Uniatowski, Kuba Badach i Orkiestra Sinfonia Carpathia

Sądecka Jesień Kulturalna 2024

  • DATA:
    22.09.2024, godz: 18:30
    KUP BILET bilety
  • Voucher:
    Kup Voucher na dowolne wydarzenie
    KUP VOUCHER bilety
Opis:

Zapraszamy na koncert pt.:  Tribute to Wodecki i Zaucha „Że znajdziesz mnie znowu…” podczas którego wystąpią Sławek Uniatowski, Kuba Badach oraz Orkiestra Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka.

Sławek Uniatowski:

Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych a już w wieku 13 lat zaczął komponować własne piosenki. Przez lata zagrał mnóstwo koncertów, w czasie których dał się poznać jako genialny wokalista o bardzo charakterystycznej niepowtarzalnej barwie głosu.
Laureat Famy kujawsko – pomorskiej a także Finalista IV edycji programu IDOL gdzie ostatecznie zajął 2 miejsce.
Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, który ukazał się na albumie artystki „Kochać”.
Na Festiwalu Piosenki w Opolu poświęconemu Markowi Grechucie otworzył koncert utworem „Tango Anawa”.
Kompozytor Adam Sztaba zaprosił Sławka do współpracy przy nagraniu płyty poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego – “Spotkanie z Legendą” – na której to wykonał utwór “Tak, Tak, to ja” – Płyta okazała się ogromny sukcesem i osiągnęła statut Złotej.
Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera współpracującego z Whitney Huston , Celine Dione czy Michaelem Buble.
W 2017 roku został laureatem nagrody Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego Artysty.
Świetnie czuje się w jazzie, soulu i ambitnym popie co udowodnił swoim debiutanckim albumem “Uniatowski – Metamorphosis”
który ukazał się 20 kwietnia 2018 roku i od razu zdobył ogromny rozgłos i poparcie mediów i publiczności.
Album uzyskał status Złotej Płyty.
23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta „Dobrze, że jesteś” – ostatnia płyta Zbigniewa Wodeckiego, do której nagrał utwór ,,Nie ma jak Bacharach”. Na płycie śpiewali również: Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson, za którą 8 czerwca 2019 roku podczas Wodecki Twist Festiwal w Krakowie odebrali Platynową Płytę.
Wraz z Anią Rusowicz nagrali interpretację „Szukaj mnie” Edyty Geppert, która ukazała się w filmie „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”.
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia.
W ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach, trasach koncertowych między innymi „Wodecki Twist Festiwal”, „Niemen inaczej”, „Koncert Muzyki Filmowej” czy „Lato z Radiem”.
Obecnie pracuje nad nowym studyjnym albumem UNIATOWSKI, który ukaże się w tym roku.

Kuba Badach:

Wokalista, instrumentalista, producent, aranżer. Jeden z najbardziej wszechstronnych artystów krajowej sceny muzycznej.
Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk, w kategorii „Wokalista Roku” (rok 2011 i 2012).
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu w klasie fortepianu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżniem w klasie wokalistyki w roku 2000.
Działalność muzyczną rozpocząl w wieku 12 lat, biorąc udział w międzynarodowym musicalu „Peace Child”. To doświadczenie zapoczątkowało współpracę z wybitnym kompozytorem, aranżerem i dyrygentem Wiesławem Pieregorólką. Owocem ich działań była pierwsza solowa płyta Badacha „Gwiazdkowe cuda” (1988r.), składająca się z kolęd skomponowanych przez Piergorólkę do tekstów Jacka Cygana i Jerzego Siemasza.
W 1989 roku Kuba jako najmłodszy wykonawca wziął udział w koncercie „Artyści dla Rzeczypospolitej”, będącym artystycznym hołdem środowisk muzycznych dla nowo powstałego rządu Tadeusza Mazowieckiego. Wystąpił obok takich sław jak Czesław Niemen, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Walk Away, Grzegorz Ciechowski, Adam Makowicz i wielu innych. Występ Kuby zapowiadali Roman Polański i Michaił Barysznikow.
Od drugiej połowy lat 90-tych Badach współtworzy dwie formacje muzyczne.
Pierwszą z nich jest grupa Poluzjanci( dawniej Polucjanci), w której jest głównym kompozytorem, współproducentem oraz wokalistą. Zespól nagrał dotychczas 3 albumy studyjne: „Tak po prostu”(2000r.), „Druga płyta” (2009r.) oraz „Trzy metry ponad ziemią” (2011r.). Ostatni album był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Płyta roku – pop”. Od początku swej działalności Poluzjanci koncertowali w kraju i za granicą, między innymi w prestiżowym Lincoln Centre w Nowym Jorku. Na przestrzeni lat zgromadzili rzeszę wiernych fanów i osiągneli status formacji kultowej oraz wyznaczającej standardy na płaszczyżnie wykonawczej.
Drugą grupą współtworzoną przez Kubę jest quasi jazzowa formacja The Globetrotters, w skład której wchodzą również: założyciel grupy Bernard Maseli( wibrafon), Jerzy Główczewski( saksofon) oraz Nippy Noya (instr. perkusyjne). Zespól ten ma na swoim koncie cztery płyty: „Stay in Neverland!’, „Fairy Tales of the Trees”, „Both Sides” , „Stop! Don’t Talk” i ponad 600 koncertów zagranych na scenach krajowych i zagranicznych.
W ciągu swej wieloletniej działalności artystycznej Kuba Badach wcielał się w role wokalisty, kompozytora lub producenta muzycznego i miał zaszczyt współpracować z czołowymi postaciami polskiej sceny, takimi jak:
Ewa Bem (2 albumy, w tym płyta „Mówię tak, myślę nie”, którą współkomponował i produkował otrzymała nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku),
Robert Janson (2 albumy, w tym wielki przebój „Małe szczęścia”)
Kayah, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Gaertner, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Włodek Pawlik, Anna Szarmach, Adam Sztaba, Miecz Szcześniak, Carrantouhill, Krzysztof Ścierański i wielu innych.
W roku 2009 Kuba Badach wraz z pianistą i aranżerem Jackiem Piskorzem oraz grupą czołowych polskich muzyków stworzył album pt.”Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będący hołdem dla wybitnego, tragicznie zmarłego artysty.
Na płycie znalazło się 14 utworów pochodzących z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawionych w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach. Koncerty będące następstwem tego wydawnictwa, zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i zgromadziły wielotysięczną publiczność. Wiosną 2013 roku album osiągnął status Złotej Płyty.
Rok 2017 przyniósł pierwszy w dorobku artysty w pełni autorski album solowy.
Płyta „Oldschool” w kilka miesięcy po premierze pokryła się złotem, a trasa promująca album, składająca się z 19 koncertów, była wielkim sukcesem i zjawiskiem szeroko komentowanym w branży muzycznej.

 

 

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu