Big Cyc i Czarno Czarni

Kup Voucher na dowolne wydarzenie
    KUP VOUCHER bilety
Opis:

Zapraszamy na koncertowy wieczór, w trakcie którego wystąpią zespoły: Big Cyc i Czarno Czarni

Big Cyc:
36 lat w trasie trudno w to uwierzyć, ale grają dla Was od 36 lat. Podobno są jak stare wino, coraz lepsi i coraz bardziej wytworni. By się o tym przekonać musicie wpaść na koncerty w 2024 roku. Oparty na wnikliwej obserwacji polskiej rzeczywistości program, przeboje z pierwszych i kolejnych płyt, inspirowany jak powszechnie wiadomo literaturą Gombrowicza, Mrożka czy Witkacego, do dziś stanowi naszą rakietową, satyryczną wizytówkę. Były w historii Big Cyca, Złote i Platynowe Płyty, były występy na festiwalach i nagrania dla telewizji również (TVP gdy była jeszcze wolna), były też niezapomniane występy jak ten z udziałem Premiera Buzka. Od 36 lat gramy w niezmienionym składzie: Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman i Skiba, wzbogaconym o klawisze Piotra Gadaka Sztajdla i jazgoczące gitary Marka Marasa Szajdy. Gwarantujemy Wam że podczas jubileuszowej trasy będzie turbozabawa jak na długowieczny jubileusz przystało. Stary, dobry polski rock w najlepszym wykonaniu plus pogoda ducha, która pozwoli przetrwać wszelkie kryzysy. Z Big Cycem zawsze weselej! Bądźcie z nami na największej urodzinowej imprezie rock and rollowej!

Czarno Czarni:
To świadomy powrót do brzmień lat 60 tych przyprawionych surową energią spod znaku vintage. Absurdalne i dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego ilustrowane klimatycznymi dźwiękami, tworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej. Grupę tworzą muzycy od lat występujący w zespołach Big Cyc i Bielizna. Ich muzykę można śmiało nazwać, szalonym big-beatem XXI wieku.
Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna, a niesamowita aura emitowana podczas spotkania artystów była zalążkiem powstania całkiem nowego bandu. Nazwa Czarno Czarni nawiązuje do kolorowych zespołów , królujących na polskich scenach w latach 60 tych xx wieku. Również muzyka jest wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii. Od 1997 roku zespół działa w tym samym składzie: Jarosław „Doktor”Janiszewski-wokal, Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak-bas, Roman „Piękny Roman” Lechowicz-gitara, Jarosław „Dżery” Lis-perkusja, Piotr”Gadak” Sztajdel-klawisze. Zespół wydał osiem płyt długogrających, ostatnia ich produkcja „Francuska miłość” ukazała się na rynku w październiku 2017. W 2023 planowana jest nowa płyta zespołu.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu