Grupa Teatralna "CUDOKI-SZUROKI”

Grupa Teatralna „Cudoki-Szuroki” powstała w roku 1984 z inicjatywy Bogumiła „Bobka” Ciuły, animatora kultury, wielkiego przyjaciela dzieci.
Z zespołem współpracował również Sławomir Buchcić, autor piosenek, tekstów satyrycznych i sztuk. Od roku 2001 – do tej pory – opiekę nad Zespołem sprawuje Małgorzata Stobierska. W tym czasie „Cudoki-Szuroki” zrealizowały osiemnaście spektakli dla dzieci miedzy innymi : „Piotrusia Pana”, „Pinokia”, „Czarodzieja z Krainy OZ”, „Dziadka do orzechów”.
Realizacje sceniczne to przede wszystkim klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej; bajki i baśnie Andersena, Braci Grimm, Marii Kownackiej, Jamesa Mathew Barrego, czy Carlo Collodiego. Zespół był wielokrotnie laureatem Sądeckiej Wiosny Artystycznej, Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych, występował w Finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK oraz zdobył wyróżnienie za spektakl „Calineczka” na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Kocioł Teatralny” w Inwałdzie. Przedstawienia „Cudoków-Szuroków” cieszą się wielkim powodzeniem; nie tylko wśród najmłodszej publiczności.

Od 35 lat dostarcza – nie tylko najmłodszej publiczności – wiele wzruszeń, radości i uśmiechu. Spektakle tej Grupy są dla dziecięcej widowni niepowtarzalną okazją podróży do nieco już zapomnianego świata prawdziwych – a nie tych z komputera – pełnych humoru i wzruszeń baśniowych opowieści, w których zaczytywali się ich rodzice, babcie i dziadkowie. Dla dorosłych zaś to podróż sentymentalna do krainy swojego dzieciństwa. „Alicja w krainie czarów” – spektakl „na afiszu” – została przygotowana na Jubileusz 35- lecia Grupy Teatralnej „Cudoki-Szuroki”. Obecnie zespół realizuje „Małą Syrenkę” – premiera w listopadzie 2020 r.

Plakaty