„Usuń ze znajomych” Teatr Kwadrat

Sądecka Jesień Kulturalna 2024

  • DATA:
    28.09.2024, godz: 20:00
    KUP BILET bilety
  • Voucher:
    Kup Voucher na dowolne wydarzenie
    KUP VOUCHER bilety
Opis:

Wszyscy mamy takiego znajomego lub znajomą. Poznaliśmy się na wakacjach, dodaliśmy nawzajem na Facebooku, ale ten ktoś publikował tak dużo, że z czasem po cichu kliknęliśmy „usuń z grona znajomych”. Nie każdy, oj nie każdy zdolny jest zrozumieć, że kurtuazyjne „wymieńmy się kontaktami” oznacza najczęściej „do widzenia”.

Podczas wakacyjnego rejsu Peter i Debbie, małżeństwo Brytyjczyków z wieloletnim stażem, poznaje Elsę, nieco ekscentryczną i głośną Amerykankę z Kolorado. Mimo jej wyrazistych poglądów, które niekoniecznie są im bliskie, nie mogą oprzeć się jej urokowi. Na koniec wycieczki żegnają się wylewnie, obiecując sobie podtrzymanie kontaktu. Wszystko zmienia się, gdy kilka miesięcy później Elsa niespodziewanie składa im wizytę.

Komedia „Usuń ze znajomych” to aktualny hit brytyjskiej sceny. Premiera odbyła się w 2020 roku w Minerva Theatre w Chichester. Po entuzjastycznych recenzjach krytyków zdecydowano o wystawieniu sztuki na londyńskim West Endzie, gdzie można ją oglądać od stycznia tego roku. Polska premiera będzie jednocześnie pierwszą inscenizacją poza granicami Wielkiej Brytanii.

Autorem sztuki jest Steven Moffat, brytyjski scenarzysta i producent telewizyjny. Rozgłos przyniosły mu takie seriale jak „Doktor Who” oraz „Sherlock” z Benedictem Cumberbatchem, za który otrzymał nagrodę Emmy.

 

 

 

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu

 

Twórcy:
Reżyseria:
Marcin Sławiński
Obsada:

Lucyna Malec
Lesław Żurek/Michał Lewandowski
Jan Burtuk
Weronika Michalik/Barbara Garstka
Ilona Chojnowska
Andrzej Grabarczyk
Paweł Wawrzecki/Jacek Łuczak