Sheeban Celtic Band

irlandzkie i szkockie melodie

Opis:

W związku z aktualnym rozporządzeniem ministerialnym dotyczącym zawieszenia wszelkich działań w jednostkach kultury informujemy, że koncert odbędzie się jedynie w systemie online.
W sprawie zwrotów zakupionych biletów prosimy o kontakt mailowy: biuro@mok.nowysacz.pl lub telefoniczny: 500 23 11 23 ewentualnie za pomocą formularza kontaktowego na stronie mok.nowysacz.pl

 

Muzyki Sheeban Celtic Band nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory, grane przez zespół oparte są o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, w które wplatane są gdzieniegdzie cytaty znane z muzyki filmowej.
Zespół inspiruje się głównie muzyką celtycką, ale w wielu utworach wyraźnie daje się wyczuć rockowy klimat i zacięcie gitarowe.

Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Sheeban wykorzystuje tradycyjnie folkowe instrumenty: skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki, z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych.

Skład:
Agnieszka Plewińska – skrzypce
Kinga Ostrowska-Magoń – flet poprzeczny
Gosia Gogól-Górecka – whistle, flet poprzeczny, wokal
Błażej Zadwórny – bodhran, cajon, dudy, stompbox
Michał Chruślicki – gitara akustyczna
Wojtek Perek – gitara basowa, wokal

SHEEBAN CELTIC BAND – „BANSHEE”

Pierwsza płyta, a na niej dwie piękności – Sheeban i Banshee.
Kim jest tytułowa „Banshee”?
W nowoirlandzkim oznacza „kobieta z kurhanu” i jest to galijskie określenie zjawy w kobiecej postaci (“nieziemskiej kobiety”), które odwołuje się do celtyckiego ducha zmarłych, a jej smutny lament najczęściej zwiastował śmierć w rodzinie. W Szkocji określano ją z kolei jako “płaczka” (cointeach).
Płyta to zderzenie tych dwóch osobowości. Z jednej strony tradycyjna, irlandzka Banshee, ale naprzeciw jej wychodzi Sheeban – rudowłosa piękność, która jest zupełnym przeciwieństwem swojej przeciwniczki. Sheeban zwiastuje radość i szczęście 🥰☺️
I taka właśnie jest ta płyta – pełna energicznych, radosnych aranżacji.

DZIEJE SIĘ W MOK

- zapowiedzi, festiwale, wydarzenia

Sheeban Celtic Band

Muzyki Sheeban Celtic Band nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory, grane przez zespół oparte są o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, w które wplatane są cytaty znane z muzyki filmowej...