„Nietoperz, czyli dwoistość” Teatr im. Stanisława I. Witkiewicza w Zakopanem

Sądecka Jesień Kulturalna 2022

Opis:

Spektakl „Nietoperz czyli dwoistość” na podstawie twórczości polskiej poetki Joanny Kulmowej pełen jest zabawnych tekstów, refleksyjnych opowieści oraz nostalgicznej muzyki.

Spektakl prezentuje twórczość i sylwetkę niezwykłej i niedocenionej poetki, pisarki, autorki librett, aktorki – Joanny Kulmowej żyjącej i piszącej w burzliwych czasach.

Utwory poetyckie przeplatane są piosenkami z muzyką kompozytora Jerzego Chruścińskiego.

Mało znane i rzadko prezentowane na scenie wiersze, fraszki, mini dramaty, fragmenty autobiografii „Ciułanie siebie” inspirują niezwykłą fantazją, dowcipem, apokaliptycznym czarnym humorem.

Twórcy:
Reżyseria
Joanna Banasik, Krzysztof Najbor
Obsada
Joanna Banasik, Krzysztof Najbor, Jerzy Chruściński, Maciej Gruchacz, Kamil Cudzich, Marcin Chryczyk