„Kobiety bez znaczenia” Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Sądecka Jesień Kulturalna 2022

Opis:

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół. Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Na scenie wybitne aktorki Halina Łabonarska i Małgorzata Niemirska.

Spektakl składa się z dwóch monologów („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”), będących częściami serii „Gadające głowy” („Talking Heads”) brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. To cykl dwunastu monologów, w których autor stworzył galerię dowcipnych, a jednocześnie wzruszających portretów zwyczajnych ludzi.

Twórcy:
Alan Bennett