„Kasta la vista” Teatr Polski we Wrocławiu

Sądecka Jesień Kulturalna 2022

Opis:

Błyskotliwa, inteligentna i zaskakująca komedia absurdu Sébastiena Thiéry’ego. Pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji. Groteska o tym, jak przeciętny obywatel wpada w sieć korporacyjnego świata finansów.

Jacek Kraft jest zadowolonym agentem nieruchomości, który wszedł do oddziału swojego banku, żeby podjąć gotówkę. Podaje do autoryzacji kartę debetową i… I odtąd zaczyna się jego udręka – boryka się z dziwacznym kasjerem oraz specyficzną szefową oddziału banku. W banku, który już nie jest znajomym bankiem, zaczyna się pełna absurdów historia, która może się przydarzyć każdemu, kto przekroczy próg pozbawionej czułości instytucji.

Reżyser osadził tekst w polskich, a nawet wrocławskich realiach.

Twórcy:
Reżyser