IRA

IRA - Największe Przeboje

Opis:

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych.
W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i współzałożyciel, Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.
Po 7 latach przerwy grupa wróciła na scenę. Zespół ruszył w trasę koncertową pod hasłem: „IRA – Wracamy!”, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła grupę w słuszności tej decyzji.
W roku 2012 IRA obchodziła 25-lecie działalności. Z tej okazji zespół wyruszył w urodzinową trasę klubową pod hasłem „IRA – 25 LAT!”, serwując swoim fanom utwory w nowych aranżacjach, jak i grając te dotychczas, niewykonywanie na koncertach.
W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, którą promował singiel ”Powtarzaj to”.
W 2020 Zespoł wydał single „W Górę patrz” oraz „Chciałbym i „Zapóźno już”
W 2021 ukzał sie utwór „Zimowa” będący zapowiedzią kolejnego albumu którego premiera przewidziana jest na maj 2021.
Podczas koncertu w ramach Jesiennego Festiwalu Kulturalnego IRA zagra swoje największe przeboje!

Skład zespołu:
Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Piotr Sujka, Piotr Konca, Sebastian Piekarek

DZIEJE SIĘ W MOK

- zapowiedzi, festiwale, wydarzenia

Sądecka Jesień Kulturalna 2021!!!

Z radością informujemy, że ruszyła sprzedaż biletów na Sądecką Jesień Kulturalną 2021!!!