„Francuska niespodzianka” Teatr Polski we Wrocławiu

Sądecka Jesień Kulturalna 2024

Opis:

Komedia napisana przez bardzo lubianego we Francji autora, aktora, scenarzystę i reżysera Jeana Poireta. W Paryżu była wystawiana wiele razy i w renomowanych teatrach. Sukces sztuki zaowocował w 1984 roku jej adaptacją filmową z Jeanem-Paulem Belmondo i Sophie Marceau. To druga po Klatce wariatek sztuka Poireta, która doczekała się ekranizacji. Francuska niespodzianka to sztuka o niedzielnym podrywaczu, który przyłapany przez żonę z kochanką, próbuje za wszelką cenę zatuszować przed nią cel ich spotkania. Usiłując rozwiać podejrzenia żony, kłamie, że dziewczyna, z którą się spotkał, to jego córka… Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, a całej sytuacji nie ułatwia żona, która od samego początku wie, jakie były zamiary jej męża. To sztuka, w której wielki kłamca wpada w swoją pułapkę.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu

Twórcy:
Reżyseria:
Cezary Morawski
Obsada:
Marek Feliksiak, Aleksandra Chapko-Klimczak/Martyna Witowska, Monika Bolly, Jolanta Zalewska, Marcin Rogoziński, Jakub Grębski/Błażej Michalski, Aldona Struzik