„Dwoje na huśtawce” Teatr Gudejko

Sądecka Jesień Kulturalna 2022

Opis:

UWAGA!!! Z przyczyn od nas niezależnych DATA SPEKTAKLU ULEGŁA ZMIANIE!
Spektakl „Dwoje na huśtawce” obędzie się 14 września 2022 r.

W sprawie przebukowania lub ewentualnego zwrotu biletów prosimy o kontakt z naszym biurem:
tel.: 500 27 37 27
email: bilety@mok.nowysacz.pl

 

 

 

Dziewczyna, chłopak i uczucie. Jeżeli ktoś z nas nie był jeszcze na takiej huśtawce, to z pewnością będzie.

Raz szczerość, raz kłamstwo. Raz miłość , raz nienawiść. Raz niewypowiedziane szczęście, a raz głęboki smutek. Od wspólnych oddechów do całkowitego braku zrozumienia jest tylko jeden mały krok, a za chwilę znów euforia! Raz – wesoło, dwa – ból brzucha ze śmiechu.

Oglądając z boku, jest to bardzo śmieszne. Zwłaszcza, gdy obserwatorem jest William Gibson, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru dramaturg amerykański.

Bohaterami sztuki jest dwoje trzydziestolatków pochodzących z różnych środowisk, różnych miast, mających za sobą małżeństwa i romanse. W naszym przedstawieniu wcielają się w nich Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Co wyniknie z takiego spotkania? Wielka miłość, czy banalne rozczarowanie?

Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym przedstawieniu. A my sami, trochę mądrzejsi, w dalszym ciągu pozostaniemy na naszych huśtawkach.

William Gibson napisał kilka sztuk teatralnych. Dwie z nich zostały sfilmowane ze znakomitymi aktorami. W „Dwoje na huśtawce” zagrali Shirley MacLain i Robert Mitchum, a za rolę w „Cudotwórczyni” Anne Bancroft oraz Patty Duke otrzymały Oscary. „Cudotwórczyni” przyniosła autorowi prestiżową nagrodę Tony Award for Best Play.

Twórcy:
Reżyser
Jerzy Gudejko
Obsada
Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski