Grupa Wokalna „Young Voice”

Grupa wokalna „YOUNG VOICE” działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu od 2004 r. Prowadzi go Irena Górowska. Początkowo zespół działał pod nazwą „ THE GIRLS”. W 2007 r. zmieniono nazwę na „YOUNG VOICE”. W tym czasie powstały również dwie grupy: dziecięca i młodzieżowa.

Wokaliści MOK od kilkunastu lat są nieodzownym elementem i atrakcją większości koncertów, festynów, akcji charytatywnych, eventów, bankietów i innych imprez odbywających się na terenie miasta Nowego Sącza i regionu nowosądeckiego. A to za sprawą bogatego i różnorodnego repertuaru oraz dużych umiejętności warsztatowych, które przekładają się na interesujące popisy estradowe. Pełne spektrum tematyczne utworów i cała gama klimatów pozwalają zaspokoić najwybredniejsze gusta słuchaczy. Wokaliści wykonują, bowiem zarówno piosenki poetyckie, jak i najnowsze przeboje polskiej i zagranicznej muzyki pop, doskonale odnajdują się w standardach jazzowych, muzyce soulowej, funky i rocku. Z powodzeniem występowali także w repertuarze musicalowym. Gościnnie śpiewali z Sądecką Orkiestrą Symfoniczną, Sądeckim Big-Bandzie czy z Tomaszem Wolakiem Rock Band. Swoje umiejętności wokalne prezentowali również w spektaklach teatralnych: „Igraszki z diabłem”, „Jeszcze gramy w zielone”, „Gratka – czyli wizyta u babci i dziadka”., „ Chory z urojenia” , „ Ach, te baby”. Jako soliści i grupa reprezentowali się również m.in. na: Forum Ekonomicznym w Krynicy, Wielkiej Gali Sportu, WOŚP w Nowym Sączu, Krynicy, Podegrodziu, Koncercie galowym – Miss Polonia, koncertach noworocznych, świątecznych, opłatkowych, charytatywnych i okolicznościowych.

Z dużym powodzeniem cieszyły się ich występy na Międzynarodowym Kongresie Esperanto w Nitrze, na Europejskim Kongresie w Berlinie, Herzbergu oraz na Światowym Kongresie Europejskim w Paryżu. Często występują również na Słowacji, czy Węgrzech.

Największe ich osiągnięcia, to w większości występy solowe. Są wielokrotnymi laureatami, /w niektórych corocznymi/ takich konkursów i festiwali jak:
· Sądecka Wiosna Artystyczna w Nowym Sączu,
· Przegląd artystyczny „SKAT” w Nowym Sączu,
· Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej w Nowym Sączu, Krakowie oraz w Toruniu,
· Międzynarodowy Festiwal „Majowa nutka” w Częstochowie, / w 2014 r. w czterech kategoriach, wokalistki zdobyły dwie srebrne i dwie złote nutki,
· Ogólnopolski Konkurs Piosenki Francuskiej w Krakowie,
· Ogólnopolski Festiwal Małego Dominika w Gdańsku,
· Ogólnopolski, a także Wojewódzki Konkursu Kolęd i Pastorałek w Krakowie,
· Koncert Nagrody Fundacji Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu,
· Festiwal im. Marka Grechuty w Zamościu,
· Festiwal Kultury Studenckiej „FOKUS”
· Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia” w Radomiu,
· Starosądecki Konkursu Młodych Wokalistów,
· Powiatowym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów w Starym Sączu,/ Grand PRIX w 2016 i 2017r
· Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Lublinie,
· Ogólnopolski Festiwal Piosenki GIM- HIT w Jaśle,
· Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kwiatowej w Kutnie,
· Ogólnopolski Anglojęzyczny Festiwal Piosenki w Łomży,
· Wojewódzki Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Szymbarku,
· Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej ,
· Festiwal Papieski w Białym Dunajcu,
· Festiwal Kolędowy w Szczawie, Jaśle, Oświęcimiu, Nowym Targu,
· Wojewódzki Przegląd „Pod Skrzydłami Anioła – Anielska Nutka”,
· i inne..

Galeria zdjęć