Coś dla czegoś - Przestrzeń

wernisaż

9 września, o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii MOK na wernisaż wystawy malarstwa Zofii Marcinek.
wystawę będzie można oglądać do 22 września

Zofia Marcinek ukończyła studia artystyczne w 2012 r., broniąc dyplom z malarstwa u prof. dr. hab. Janusza Orbitowskiego na Instytucie Pedagogicznym w Nowym Sączu
W 1994 roku uczęszczała na lekcje malarstwa w Starosądeckiej Małej Galerii do p. Krystyny Kamińskiej. Prowadziła warsztaty malarskie i artystyczne z młodzieżą i seniorami, brała również udział w malarstwie charytatywnym na rzecz akcji ,,Wspieranie dzieci po wypadkach” Asi Mosurek, która w 2010 roku uległa wypadkowi. Zadebiutowała w 2013 r. indywidualną wystawą malarstwa na płótnie pt. ,, W stronę światła” w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.
Prezentowana kolekcja malarstwa akrylowego i dekoracji przestrzennych zostały stworzone na podstawie przemyśleń, obserwacji, chwil i doświadczeń.

„Moje malarstwo na płótnie to kolekcja dużych obrazów nasyconych lekkimi, ciepłymi barwami, ciekawa struktura i niedopowiedziana tematyka (technika impasto), eksperyment. W moich obrazach używam głównie szpachelki wymaga ona wyobraźni, a kiedy podchodzę do niej kreatywnie to rodzą się wówczas unikatowe efekty, magia, jej nieprzewidywalności ̶̶ ̶ dlatego staram się jej nie kontrolować pozwalam jej na swobodny balans z nadgarstkiem i to właśnie wówczas powstają ciekawie nakładające się struktury. Źródłem inspiracji do tworzenie formy przestrzennej dekoracyjnej jest dla mnie odpad drewna ̶̶ staje się on obiektem do nadania mu formy użytkowej ̶̶ dekoracyjnej, podczas całego procesu tworzenia daję upust swojej fantazji i upiększam go, to wyzwala potrzebę ciągłego doskonalenia własnego warsztatu pracy.”

fb Zofia Marcinek
ig: pracownia_sofiart