66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Rok poetów - Rok poezji

Informujemy, że w związku z kolejnym przedłużeniem obostrzeń, 66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbędzie się w ramach eliminacji rejonowych w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w dniach 11-12 maja 2021 r. (11.05 – Turniej Recytatorski oraz Turniej Wywiedzione ze Słowa, 12.05 – Turniej Poezji Śpiewanej i Turniej Teatrów Jednego Aktora).

Zapraszamy do wzięcia udziału w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie – we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu jest tradycyjnie organizatorem eliminacji dla uczestników z powiatu grodzkiego Nowy Sącz. Odbędą się one w Sali Kameralnej MOK – Al. Wolności 23, w dniu 29 kwietnia 2021 r. /piątek/ od godz. 9.00.    

Zgłoszenia na kartach uczestnika wraz z kopią eliminacji szkolnych lub środowiskowych i podpisanymi oświadczeniami RODO, przyjmujemy do dnia 26 kwietnia 2021 r. na  adres:
Miejski Ośrodek Kultury, Al. Wolności 23, 33-300 Nowy Sącz.

Komitet organizacyjny Konkursu ustalił, że w turnieju recytatorskim do udziału w eliminacjach powiatowych zakwalifikowanych zostać może do 5 reprezentantów, natomiast we wszystkich turniejach łącznie – nie więcej niż dziesięciu z jednej szkoły lub placówki.

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach:

  • młodzieży szkół ponadpodstawowych,
  • dorosłych.

Konkurs przeprowadzony będzie w formie 4 turniejów:
TURNIEJ RECYTATORSKI
TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

W sprawach szczegółowych, dotyczących eliminacji Konkursu prosimy o bezpośredni kontakt z p. Barbarą Klimczak MOK (tel. 18 443-89-59 wew. 23 lub 500 23 11 23)